Verejnú diskusiu celkom opustil zdravý rozum: Haló, je tam niekto?

Autor: Pavel Weiss | 24.6.2020 o 18:22 | Karma článku: 10,31 | Prečítané:  10864x

Ekonomika krachuje, ľudia prichádzajú o prácu, blíži sa druhá vlna a Korony a my riešime opísané diplomovky, facebookové statusy a kultúrne vojny. 

Spomíname si, ako pred voľbami predstavitelia súčasných koaličných strán pri každej príležitosti hovorili, že oni sú nositeľmi tej odbornej zmeny, že oni budú štát spravovať lepšie a kvalitnejšie. Nuž, dnes, keď stojíme na prahu najväčšej krízy za posledných 70 rokov sa zdá, že Slovensko ako štát nielenže nefunguje ale ani neexistuje. Začnime "zhora." Prezidentka Čaputová si pre možnú infekciu koronavírusom nariadila karanténu a zrušila program, vrátane zahraničnej návštevy. Premiér Matovič vládne pomocou infantilných statusov na sociálnej sieti, ktoré už hádam neberie vážne ani jeho manželka.

Predsedu parlamentu prichytili novinári ako malého študentíka pri opisovaní, čo spôsobilo rozkol v celej koalícii. Médiá sú plné kváziodborných komentárov o tom, ako treba správne citovať v akademickej práci. Popri tomto cirkuse nikto ani len netuší ako minúť miliardy, ktoré k nám prídu z Európskej únie, nikto nepomáha drobným živnostníkom, ktorí sa, spolu so svojimi rodinami, ocitli v existenčnom ohrození a nikto ani nerieši čo so stovkami tisíc nezamestnaných, ktorí sa najneskôr na jeseň húfne prihlásia na úradoch práce.

V tomto štáte nie je momentalne nikto, kto by dokázal odpovedať na zásadné otázky a problémy, ktoré sa na nás nezadržateľne valia ako lavína. Čakajú nás sociálne nepokoje, možno aj násilného charakteru, vlna samovrážd, nárast zločinnosti, extrémizmu na oboch koncoch politického spektra a mnohé ďalšie scenáre. A pre vládu, parlament a mainstreamové médiá je najväčším problémom, či Kollár odpísal 25, alebo až 50% diplomovej práce...Preto je na mieste otázka, "haló, je tam vôbec niekto, kto ešte má zdravý rozum?"    
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?